Nákupný zoznam

Tuniakové cestoviny

04.02.2022 | Autor: Chocomia

  • 0.0/5

rýchly, jednoduchý obed so surovín, ktoré nájdete doma v špajzi. tieto cestoviny si pripravím vždy, keď nie je čas na dlhšie varenie. omáčka je hotová, kým sa cestoviny uvaria. a väčšina surovín je bežne v špajzi v zásobách. trošku možno zvláštna kombinácia s tuniakom, no netreba sa toho báť. tuniak v omáčke je výborný.


Ingrediencie

  • 250 g - cestoviny obľúbený druh
  • 80 g - tavený syr
  • 100 g - tuniak v konzerve
  • 20 g - sterilizovaná kukurica
  • 5 cl - plnotučné mlieko
  • 1 lyžica - maslo
Poslať ako nákupný zoznamTuniakové cestoviny

1. Príprava

Pripravíme si potrebné suroviny.

2. Cestoviny

Vo vriacej vode si uvaríme obľúbené cestoviny. Penne, skrutky, kolienka, široké rezance... Pre slabších jedákov meriam množstvo cestovín do hrste. jedna až jedna a pol hrste pre osobu.

3. Postup prípravy omáčky


V rajnici si rozpustíme trochu masla, do neho pridáme tavený syr. podľa chuti (viac či menej syrovej) dáme celé črievko alebo len polovicu.

4. Pridáme mlieko


aby sa nám syr ľahšie rozpustil, pridáme trošku mlieka, prípadne smotany.

5. Tuniak


Do roztopeného syra pridáme drveného tuniaka. (Pre 2 osoby stačí polovica klasickej konzervy) . Ja uprednostňujem tuniaka v oleji, ale podľa chuti aj vo vlastnej šťave, prípadne s paradajkovej šťave.

6. Kukurica


keď sa nám suroviny spoja, pridáme kukuricu. zase podľa chutí, ak máte "kukuricomaniakov", tak jej dáme trochu viac. :-)

7. Omáčka


Omáčka je po spojení všetkých surovín hotová. Možno ešte dochutiť soľou, prípadne sušeným cesnakom. Tavené syry sú väčšinou dostatočne slané a tak nie je extra potrebné dopĺňať soľ. Môžeme doladiť pažítkou či inými sušenými bylinkami. TIP : ak by náhodou časť porcie ostala, neskôr mierne zohriať, pridať smotanu, premiešať, dať do taniera či zapekacej misky, navrch postrúhať tvrdý syr a zohriať či zapiecť.

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Najnovšie jedlá a koláče

Aktuálne recepty