Nákupný zoznam

Najlepšie mäkké langoše, rýchly RECEPT ako pripraviť cesto na langoše

30.07.2020 | Autor: Nela

Najlepšie mäkké langoše, rýchly recept ako pripraviť cesto na langoše. Ak máte chuť na langoše, pripravte si pravé domáce. Nech sa páči, obľúbený recept Dobrej kuchyne.

Najlepšie mäkké langoše, rýchly recept ako pripraviť cesto na langoše

Výborné mäkké langoše, rýchly recept ako si doma pripraviť pripraviť cesto na langoše. Ak máte chuť na langoše, pripravte si tieto pravé domáce. Nech sa páči, obľúbený recept Dobrej kuchyne.

Langoše – smažená placka z kysnutého cesta, veľká pochúťka na trhoch a jarmokoch.

Pripravte ich svojej rodine doma, detičky sa budú oblizovať.

Vybrali sme pre vás aj recept na voňavý domáci írsky chlieb bez droždia

Rýchle a mäkké langoše

 • Čas prípravy: 30 minút
 • Počet kusov: 12 menších langošov

Recept do zbierky na langošové cesto z chladničky. Najlepšie domáce langoše webu Dobrá kuchyňa.

Vybrali sme pre vás aj originál recept na domáce utopence s pivom. Tu je aj recept na klasické socialistické rožky.

Mäkké langoše, rýchly recept

(Na 12 langošov)


Ingrediencie

 • 2,5 dl - mlieko
 • 1 ks na oblohu - cesnak
 • 1 kávová lyžička - trstinový cukor
 • 2 polievkové lyžice - kyslá smotana
 • 500 g - hladká špaldová (obyčajná) múka
 • 1/2 kocky (21g) - čerstvé droždie
 • 1 ks na oblohu - kečup
 • 1 ks na oblohu - tatárska omáčka
 • 1 ks na oblohu - jogurt
 • 1 ks na oblohu - tvrdý syr
Poslať ako nákupný zoznamNajlepšie mäkké langoše, rýchly RECEPT ako pripraviť cesto na langošeAutor - Nela

Rýchle a mäkké langoše, recept ako pripraviť cesto na langoše

Ingrediencie na kvások: 1 dl mlieka, ½ kocky čerstvého droždia (21 g) ,1 kávová lyžička trstinového (kryštálového) cukru, na cesto: 500 g hladká špaldová (hladká) múka, 1 ks vajce, 150 ml mlieko, 2 polievkové lyžice kyslej smotany, 1 kávová lyžička soli, na cesto a vyprážanie: olej podľa potreby, na oblohu: kečup, tatárska omáčka alebo ochutený jogurt (roztlačený cesnak, soľ, mleté čierne korenie), obľúbený nastrúhaný syr

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

 1. Cesto na langoše si pripravíme deň vopred, pretože bude kysnúť v chladničke. Urobíme si kvások. Do vlažného mlieka primiešame rozdrobené droždie a cukor. Kvások necháme vykysnúť, trvá to približne 5 minút.
 2. Vymiesime si domáce langošové cesto. K hladkej špaldovej (hladkej) múke pridáme vajce, mlieko, smotanu, soľ a vykysnutý kvások. Ak použijeme robot s hákom alebo hnetacími metličkami, ušetríme si cenný čas.
 3. Hotové vymiesené cesto potrieme rukami olejom (aby sa nelepilo) a uložíme do mikroténového vrecka. Uzol urobíme navoľno, nestláčame, pretože cesto nakysne, zväčší svoj objem. Cesto uložíme do chladu.
 4. Na druhý deň môžeme domáce langoše vyprážať. Robíme to tak, že si ruky naolejujeme (aby sa cesto nelepilo), odoberieme si kúsok cesta (malú guličku) a pomaly, mastnými rukami ho v rukách naťahujeme do tenkej placky.
 5. Hotové langoše ukladáme na papierový obrúsok, aby sme odstránili prebytočný tuk. Ešte teplé podávame, vtedy chutia najlepšie. Potierame ich kečupom, tatárskou omáčkou, ochuteným jogurtom, posypeme syrom.

Tip Dobrej kuchyne: Veľkosť langošov záleží od toho, aký veľký kúsok cesta si odoberieme. Ak chceme langoše menšie, tvarujeme veľkosť malej loptičky, keď väčšie, veľkosť vajíčka. Langošové cesto vydrží v chladničke aj 3-4 dni, čo je úžasné. 

Dobrú langošovú chuť. Vyskúšajte aj recept na palacinky. A tu je recept na tradičný balkánsky Burek. Skúste aj náš text aká múka na langošeVyskúšajte aj recept na fantastické domáce langoše na webe Ženy v meste

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty