AMC
Nákupný zoznam

Fantastické pečené zemiaky, top RECEPT

21.09.2020 | Autor: Nela

Fantastické pečené zemiaky v rúre na papieri. Top recept so značkou Dobrá kuchyňa. Garantujeme, že si pochutíte.

Pečené zemiaky v rúre na papieri - jednoduché a dokonalé 

Fantastické pečené zemiaky, top recept so značkou Dobrá kuchyňa. Vynikajúca príloha zo zemiakov pre celú rodinu.

Zemiaky sú u nás tradičné, patria medzi najobľúbenejšie prílohy. Dnes vám Dobrá kuchyňa ponúka jednoduchý recept aj pre začiatočníkov na chrumkavé zemiaky pečené v rúre na papieri. Chutia úžasne. Inšpirujte sa.

Vynikajúca príloha zo zemiakov najlepšia zemiaková kaša, recept ako pripraviť dokonalú zemiakovú kašu

Vynikajúce chrumkavé zemiaky, recept ako pripraviť úžasné pečené zemiaky

 • Čas prípravy: 40 minút
 • Počet porcií: 4

Zemiaky sú skvelou prílohou. Či už varené, omastené maslom, štuchané, v zemiakovej kaši, ale čo poviete na chrumkavé pečené? Vynikajúca dobrota. Sú dokonalé aj bez ničoho.

Kuchyňa webu Dobrá kuchyňa pre vás pripravila novinku, najlepšie pečené zemiaky, ktorým neodoláte. Ak máte zemiaky nové, ponechajte aj šupku. Zemiaky môžete aj ošúpať a tak si ich upiecť. Dĺžka pečenia zemiakov záleží od druhu a veľkosti tvarov, je dobré ich sledovať, aby boli úžasne chrumkavé. Prajeme vám dobrú chuť.

Skvelá tradičná pochúťka jemné zemiakové placky ako od babičkyA tu je naše čevapčiči. Alebo skúste naše zapekané francúzske zemiaky. A tu je aj náš recept na gazdovské zemiaky. Alebo vyskúšajte recept na zemiakové placky. Skúste aj recept na francúzske zemiaky.

Úžasné pečené zemiaky v rúre, skvelá príloha zo zemiakov

(na 4 porcie)


Ingrediencie

 • 1 podľa chuti - mletá červená paprika
 • 1 podľa chuti - sušený majorán
 • 12 ks - zemiak strednej veľkosti
 • 6 polievková lyžica - olivový olej alebo olej
 • 1 podľa chuti - sušený cesnak
Poslať ako nákupný zoznamFantastické pečené zemiaky, top RECEPTAutor - Nela

Fantastické pečené zemiaky na papieri - postup receptu

Ingrediencie: 12 ks zemiak strednej veľkosti (na osobu počítame cca 3 ks), 6 polievkových lyžíc olivového oleja (oleja) na dochutenie: 1 balenie korenia na americké alebo pečené zemiaky, môžeme však zvoliť mix vlastného korenia - soľ, drvená rasca, mletá červená paprika, mleté čierne korenie, sušený cesnak, sušený majorán (podľa chuti)

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

 1. Zemiaky aj so šupkou (pri zemiakoch nových, ak máme staršie, ošúpeme ich) dôkladne umyjeme, osušíme, nakrájame na mesiačiky.
 2. Môžeme ich nakrájať aj na kocky, je to iba na nás. Pridáme aj olivový olej a korenie na americké zemiaky alebo korenie podľa obľuby. 
 3. Zemiaky dobre prepojíme s olejom a korením, aby sa celé dobre obalili. Je to aj dôležité, pretože tak budú po upečení veľmi chutné.
 4. Veľký plech vystelieme papierom na pečenie. Ak zvolíme papier, ušetríme si nakoniec čas pri čistení plechu. Zemiaky dobre rozvrstvíme.
 5. Takto pripravené zemiaky pečieme najprv pri teplote 170 oC (spodný a horný ohrev) 25 minút takmer do mäkka, tak pustíme grilovanie.
 6. Na rúre nastavíme funkciu gril a zemiaky dopečieme pri teplote 220 oC cca 5 minút dochrumkava. Dĺžka pečenia záleží od druhu zemiakov. 

Tip Dobrej kuchyne: Pečené zemiaky sú vynikajúce k mäsu dusenému či pečenému, zeleninovým jedlám a omáčkam, k čerstvým šalátom, úžasné sú aj bez všetkého. Mňam. Tu je zase český recept na zapečené zemiaky so syrom.

Dobrú chuť želáme. Máme pre vás aj recept na zapekané zemiaky so syrom. Skúste aj náš zemiakový šalát bez majonézy. Tu je aj naša fučka.

Vybrali sme pre vás najlepšie pečené zemiaky v rúre na papieri, skvelý recept kuchyne portálu Ženy v meste

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty