AMC
Nákupný zoznam

Nenáročné koláče, 10 overených receptov

19.04.2021 | Autor: -

Naše recepty na nenáročné koláče sú overené v stovkách domácností po celom Slovensku. Vyskúšajte niektorý z nich aj vy. Máte chuť na sladký koláčik, ale nemáte chuť na zložité recepty a náročné pečenie. Potom ste na správnom mieste. 

 

  Nenáročné koláče, 10 overených receptov

  Úžasné šťuchané zemiaky s maslom - postup receptu

  Ingrediencie: 12 ks zemiak strednej veľkosti, cca 100-150 g čerstvého masla (aj viac, podľa chuti, druhu zemiakov) na dochutenie: soľ, drvená rasca - podľa chuti

  1. Zemiaky očistíme, dôkladne umyjeme, nakrájame na kocky. Do hrnca pridáme zemiaky, vodu, ktorá bude siahať 2 cm nad ich okraj, soľ a rascu. Uvaríme ich do mäkka, trvá to cca 20 minút. 
  2. Uvarené zemiaky scedíme a hneď pridáme čerstvé maslo. Zemiaky ešte na chvíľu prikryjeme pokrievkou, aby maslo zmäklo. Zemiaky sa tak so zmäknutým maslom jednoduchšie rozšťuchajú.Metóda otvorenej panvice: Ryžu dáme na sitko a prepláchneme ju pod tečúcou studenou vodou a necháme ju odkvapkať. Vodu privedieme k varu, pridáme ryžu, jedenkrát premiešame a zmiernime plameň na stredný var. Ryžu varíme v otvorenom hrnci 8 až 10 minút, teda až kým ryža nezmäkne. Dobre precedíme a pred podávaním ryžu našuchoríme.
  3. Zemiaky si rozšťucháme podľa obľuby, môžeme úplne dohladka, prípadne iba trocha, aby nám ostali aj kúsky zemiakov. Maslo je veľmi dôležité. Pridávame ho podľa chuti, druhu zemiakov.
  4. Ak je potrebné šťuchané zemiaky s maslom ešte dosolíme. Takto pripravené šťuchané zemiaky s maslom ihneď podávame. Vtedy chutia najlepšie. Sú vynikajúcou prílohou k rôznym jedlám.

  Tip Dobrej kuchyne: Chcete ryžu nádherne farebnú a doplniť aj vitamín C? Pridajte nadrobno nakrájané čerstvé bylinky podľa obľuby.

  Dobrú ryžovú chuť.

  Recept zo zvyšných zemiakov najlepšie domáce zemiakové lokše, babičkin recept portálu Ženy v meste

  Prihláste sa na náš newsletter

  A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

  Všetky recepty