AMC
Nákupný zoznam

Liečivý sirup z jarných fialiek, RECEPT na domáci sirup

29.04.2021 | Autor: Nela

Liečivý sirup z jarných fialiek. Recept na obľúbený domáci sirup so značkou Dobrá kuchyňa.

Najlepší sirup z jarných fialiek - sirup, ktorý si zamilujete

Liečivý sirup z jarných fialiek. Babičkin recept na chutný sirup so značkou Dobrá kuchyňa, ktorý poteší vaše zdravie.

Ak nepoužijeme kyselinu citrónovú, docielime fialovú farbu. Je však potrebné použiť veľké množstvo kvetov fialiek.

Fialka rastie na jar, s nádhernými farebnými kvetmi a jemnou sladkastou vôňou. Patrí medzi veľmi populárne jarné bylinky. Používa sa pri liečbe mnohých ochorení.

Jej dôležitými účinnými látkami sú flavonoidy, vitamín E a tanín. Fialky sú vysoko antioxidačné, protizápalové, antivírusové, majú aj protinádorové účinky. Zmierňujú reumatické tažkosti. Fialkový odvar urýchľuje hojenie rán, hydratuje pokožku, a čo je pre nás ženy dôležité, zjemňuje vrásky.  

Skvelý čaj liečivý fialkový čaj z čerstvých jarných fialiek

Zázračný sirup z jarných fialiek

 • Čas prípravy: 20 minút
 • Čas lúhovania: 24 hodín
 • Čas varenia sirupu: 30 minút
 • Množstvo: cca 1,2 l

Liečivá fialka. Nádherná nielen svojou fialovou farbou, úžasná aj vďaka svojim účinkom pre naše zdravie. Obsahuje dôležitý vitamín C, rutín, flavonoidy, saponiny.

Je účinná proti kašľu, riedi hlien, pomáha liečiť horné dýchacie cesty, vynikajúca pri zachrípnutí, zmierňuje reumatické bolesti, bolesti hlavy, migrény, pôsobí aj močopudne. 

Raňajkový fit chlieb banánový chlebík pre celú rodinu, zdravý recept so značkou NajlepšieKoláče.sk

Liečivý fialkový sirup, ktorý poteší vaše zdravie

(Na cca 1,2 l)


Ingrediencie

 • 1 kg - kryštálový cukor
 • 1 čajová lyžička - kyselina citrónová
 • 1 l - prevarená voda
 • 3 plné hrste - čerstvé kvety fialiek
Poslať ako nákupný zoznamLiečivý sirup z jarných fialiek, RECEPT na domáci sirupAutor - Nela

Ako si pripravíme sirup z jarných fialiek - postup receptu

Ingrediencie: 3 plné hrste kvetov jarnej fialky, 1 l prevarenej vody, 1 kg kryštálového cukru, 1 čajová lyžička kyseliny citrónovej (môžeme aj vynechať, sirup je potom potrebné skladovať v chlade)

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

 1. Nádherné kvety fialky je vhodné zberať priamo v lese, na čistých miestach. Doprajeme si nielen pohyb, uvaríme aj skvelý zdravý sirup.
 2. Kvety jarných fialiek prepláchneme pod jemným prúdom vlažnej vody. Necháme odkvapkať, papierovým obrúskom ešte opatrne dosušíme.
 3. Vodu prevaríme, necháme vychladnúť. Fialky vložíme do čistého hrnca, zalejeme ich vodou. Fialkové kvety prikryjeme a necháme lúhovať.
 4. Fialky necháme lúhovať v chlade a tme aspoň na 24 hodín. Potom fialky s vodou precedíme, kvety fialiek ešte dôkladne vytlačíme cez gázu.
 5. Takto získa fialkový sirup na farbe. Výluh s cukrom varíme na jemnom stupni približne 30 minút. Nakoniec pridáme lyžičku kyseliny citrónovej.
 6. Sirup nalievame do čistých sterilizovaných pohárov, 0,5 cm pod ich povrch. Hrdlo očistíme, uzavrieme viečkom. Otočíme, necháme vychladnúť.
 7. Domáci sirup z fialiek je výborným sladidlom do šalátov, čajov a kávy. Môžeme ho pridať aj do koláčov, poliať nim palacinky alebo lievance.  

Tip Dobrej kuchyne: Aj v obyčajnej limonáde majú účinky fialiek priam zázračnú moc. Pri ochoreniach dýchacích ciest užívame jednu polievkovú lyžicu niekoľkokrát denne. 

Na zdravie.

Inšpirujte sa skvelý sirup z jarných fialiek, top recept portálu Ženy v meste

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty