AMC
Nákupný zoznam

Polievka z mrazenej zeleniny s haluškami, super jednoduchý RECEPT

03.11.2020 | Autor: Nela

Polievka z mrazenej zeleniny s haluškami. Super jednoduchý recept webu Dobrá kuchyňa, ktorý zvládne aj každý začiatočník.

Jednoduchá a chutná zeleninová polievka s haluškami

Skvelá polievka z mrazenej zeleniny s krupicovými haluškami. Jednoduchý a lacný recept z dielne webu Dobrá kuchyňa. Rýchla polievka, ktorá je nielen chutná, ale aj výdatná. Našu polievku si určite obľúbite. Dobrú chuť vám želáme.

Fantastická polievka z mrazenej zeleniny, s krupicovými haluškami

 • Čas prípravy: 20 minút
 • Počet porcií: 4-5

Vybrali sme pre vás recept super rýchla polievka zo zeleného hrášku s krupicovými haluškami

Polievky sa tešia veľkej obľube, pretože sú úžasné na obed, ale aj na večeru. Inšpirujte sa našou výbornou zeleninovou s krupicovými haluškami.

Chutná polievka zahreje a zasýti. Dnes vám prinášame polievku, ktorú si môžete uvariť počas celého roka. Fantastická polievočka z mrazenej zeleniny, doplnená krupicovými haluškami, ktoré milujú hlavne deti. Prípravu našej polievky zvládne naozaj aj každý začiatočník. Varte s nami jednoducho a chutne. Varte s Dobrou kuchyňou.

Ako pripraviť krupicové halušky výživné krupicové halušky zo špaldovej krupice

Super rýchla polievka s mrazenej zeleniny s haluškami - recept nielen pre deti

(Na 4-5 porcií)


Ingrediencie

 • 1 strúčik - cesnak
 • 1 podľa chuti - kurkuma
 • 1 podľa chuti - mletá červená paprika
 • 350-400 g - mrazená zelenina
 • 1 ks - menšia cibuľa
 • 3 kopcovitá polievková lyžica - špaldová alebo klasická krupica
 • 1 podľa chuti - čerstvé bylinky (petržlenová vňať, pažítka, jarná cibuľka)
Poslať ako nákupný zoznamPolievka z mrazenej zeleniny s haluškami, super jednoduchý RECEPTAutor - Nela

Vynikajúca zeleninová polievka s krupicovými haluškami - postup receptu

Ingrediencie na polievku: 350-400 g mrazenej zeleniny, 1 ks menšia cibuľa, 1 strúčik cesnaku, 1 polievková lyžica masla (olivového oleja) na krupicové halušky: 2 ks vajce, cca 3 kopcovité lyžice klasickej alebo špaldovej krupice (podľa potreby, veľkosti vajec), štipka soli na dochutenie polievky: soľ, celá rasca, mletá červená paprika, kurkuma (výborná na kĺby, pôsobí aj protizápalovo) - podľa chuti, 2 guličky celého čierneho korenia na dozdobenie a doplnenie vitamínu C: čerstvé bylinky (petržlenová vňať, pažítka alebo jarná cibuľka - podľa chuti) 

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

 1. Najprv si pripravíme haluškové cesto. Vajcia rozšľaháme vidličkou, pridáme štipku soli. Postupne zapracujeme krupicu, aby nám vzniklo polotuhé cestíčko, krupica ešte napučí.
 2. Na prípravu zeleninovej polievky môžeme zvoliť ľubovoľnú obľúbenú mrazenú zeleninu. Sú rôzne balenia, 300-450 g. Podľa toho pridáme vodu, záleží akú hustú polievku chceme.
 3. Zeleninu vložíme do hrnca, zalejeme vodou cca 1,2 l, pridáme maslo, soľ, celé čierne korenie, kurkumu, mletú červenú papriku, rascu, rozpolenú očistenú cibuľu, očistený cesnak.
 4. Polievku povaríme približne 5 minút. Skontrolujeme cesto na krupicové halušky, ktoré by mali byť tuhšie, tak je to správne. Ak by bolo redšie, pridáme ďalšiu krupicu. Zavaríme halušky.
 5. Na prípravu môžeme použiť haluškovač, prípadne sito na halušky. Polievka by mala jemne bublať, aby sme ich do nej postupne zavarili. Polievku s haluškami povaríme ešte 10 minút.
 6. Ak by bola zeleninová polievka príliš hustá, pridáme ešte horúcu vodu. Polievku prevaríme, môžeme dochutiť. Nakoniec pridáme aj nakrájané čerstvé bylinky podľa obľuby a podávame.

Tip Dobrej kuchyne: Chcete halušky pekne farebné a chutné? Do cesta pridajte nakrájanú petržlenovú vňať alebo pažítku. Nádhera, a skvelá dávka vitamínu C.

Dobrú polievkovú chuť. Vyskúšajte aj zeleninová polievka s krupicovými haluškami, top recept portálu Ženyvmeste.sk.  A tu je zase klasická brokolicová polievka.

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty