Nákupný zoznam

Najlepší domáci bazový sirup, jednoduchý RECEPT

08.06.2020 | Autor: Nela

Najlepší domáci bazový sirup. Vyskúšajte jednoduchý recept na chutný sirup webu Dobrá kuchyňa, ktorý si zamilujete. Pripravte si pravý domáci bazový sirup.

Voňavý domáci bazový sirup, recept na zdravý sirup

Najlepší domáci bazový sirup. Vyskúšajte novinku webu Dobrá kuchyňa. Jednoduchý recept na skvelý sirup sa oplatí vyskúšať. Vaše deti si ho zamilujú.

Kupujete pre svoje ratolesti ovocné sirupy? Pripravte si pravý domáci bazový sirup. Baza rastie takmer všade, stačí si len nazbierať zopár kvetov.

My vám poradíme ako na to. Domáci bazový sirup so značkou webu Dobrá kuchyňa. Nech sa páči. 

Zopár dobrých rád na prípravu bazového sirupu. Najdôležitejšia je čistota fliaš. Je potrebné ich dôkladne umyť a potom vysterelizovať v rúre pri teplote 100 oC približne 20 minút, aby sa nám domáci bazový sirup nepokazil. Hrubé stonky bazy sú  škodlivé, preto ich vždy odstránime. Citróny sú vhodné v bio kvalite, aby sme použili aj šupku kvôli aróme. Horúci sirup ihneď nalievame do fliaš, dôkladne uzavrieme, dáme ich naležato a zabalíme do deky do druhého dňa.

Vybrali sme pre vás aj najlepší zeleninový kuskus šalát, fit recept

Fantastický domáci bazový sirup

 • Čas prípravy: 15 minút
 • Čas lúhovania bazy: 24 hodín (chladné miesto)
 • Množstvo: 2-3 fľaše (podľa veľkosti)

Baza - voňavá a veľmi výživná rastina. Kvitne na konci jari a začiatku leta. Má podmanivú vôňu, je skvelá na prípravu čajov, sirupov, džemov, octu, tinktúr.

Má mnoho liečivých účinkov, a to protizápalové, antioxidačné, protivírusové, analgetické, ukľudňujúce.

V najbližších dňoch budeme pre vás prinášať rôzne recepty z bazy - bazový med, ocot, limonády, ale aj skvelý jahodovo bazový džem. Máte sa na čo tešiť. Zdravo, chutne, aj sezónne so značkou Dobrá kuchyňa.

Alebo bazový sirup využite na Drink Hugo. Prípadne skúste aj tento recept na bazový sirup na uskladnenie. Skúste aj náš návod ako zahustiť bazový sirup.

Najlepší domáci bazový sirup, jednoduchý a zdravý

(2 vačšie fľaše)


Ingrediencie

 • 3 ks - citróny
 • 40 ks - kvet bazy
 • 2 l - prevarená ochladená voda
 • 1,5 kg - cukor kryštálový
 • 2 čajová lyžička - kyselina citrónová
Poslať ako nákupný zoznamNajlepší domáci bazový sirup, jednoduchý RECEPTAutor - Nela

Fantastický domáci bazový sirup - postup receptu

Ingrediencie: 40 ks kvet bazy čiernej (aj viac, sirup bude aromatickejší), 2 l prevarená ochladená (filtrovaná) voda, 3 ks citrón (najlepšie v bio kvalite, nemusíme ich potom šúpať), 1,5 kg kryštálový cukor, 2 čajová lyžička kyseliny citrónovej (pre dlhodobejšie uskladnenie)

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

 1. Kvety bazy čiernej zbierame na miestach vzdialenejších od ciest, najlepšie za slnečných dní hneď ráno, aby mali čo najviac peľu. Všetky kvety zbavíme tvrdých stopiek.
 2. Potom ich jemne prepláchneme, aby sme kvety zbavili chrobáčikov. Pridáme ich do väčšieho hrnca s nakrájanými citrónmi, zalejeme vychladenou prevarenou vodou.
 3. Hrniec prikryjeme a bazu necháme lúhovať na chladnom mieste 24 hodín. Potom bazu s citrónmi precedíme cez gázu, ktorú dôkladne vytlačíme, do poslednej kvapôčky.
 4. Tekutinu môžeme aj precediť, aby nám neostali žiadne malé čiastočky. K bazovému výluhu pridáme aj cukor a kyselinu citrónovú pre dlhodobejšie uskladnenie sirupu.
 5. Sirup povaríme za stáleho miešania od rozpustenia cukru približne 5-10 minút, potom sirup nalievame do vysterelizovaných fliaš, ktoré ihneď uzavrieme, zabalíme do deky. 

Tip Dobrej kuchyne: Ak chceme sirup zdravší, k bazovému výluhu pridáme iba cukor. Keď sa rozpustí, sirup odstavíme, nalievame do fliaš, ihneď uzavrieme a zabalíme do deky do druhého dňa. Sirup skladujeme v chladničke, skonzumujeme do dvoch týždňov.

Dokonalé bazové osvieženie. Prečítajte si aj podrobnejšie aké má bazový sirup účinky. Vyskúšajte aj recept na bazový sirup starej mamy webu Ženy v meste. Skúste aj recept na bazový sirup bez varenia. Máme aj bazový sirup zo 40 kvetov.

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty