AMC
Nákupný zoznam

Najlepšie punčové rezy ako torta, recept na punčák

16.03.2022 | Autor: Chocomia

Punčová klasika v tvare torty tradičná kuchyňa a punčák ako torta. Vhodný na nedeľu ku káve, či ako jedlý darček.

Najlepšie punčové rezy ako torta, recept na punčák. Autorka receptu a fotiek - Chocomia

Punčová klasika v tvare torty tradičná kuchyňa a punčák ako torta. Vhodný koláč na nedeľu ku káve, či ako jedlý darček.

Punčové rezy ako torta, recept na punčák

 • Čas prípravy v min.: 80
 • Čas pečenia v min.: 40
 • Počet porcií: 12

Punčák v akejkoľvek podobe je vždy pre mňa výzvou. Napriek rovnakým receptom či postupom, je výsledok vždy iný.

Prvý punčák bol úplne suchý, lebo veď toooľko štavy tam nemôže vsiaknúť, ďalší zas mokrý natoľko, že potreboval podlepiť ďalšou vrstvou cesta, aby sa vôbec dal vziať do ruky.

Stále je to pre mňa výzva a tak trochu neistota, ale táto torta sa zatiaľ darí. Práve vďaka postupu je možné doladiť tento zákusokA tu je nepečená torta s bielou čokoládou. Vyskúšajte aj staré dobré punčové rezy.

Ingrediencie na punčák

(na 12 porcií)


Ingrediencie

 • 210 g - polohrubá múka
 • 170 g - práškový cukor
 • 100 ml - voda
 • 150 g - cukor kryštálový
 • 3 polievková lyžica - rum
 • 1 pohár - džem alebo lekvár
 • 2 dcl - pomarančová šťava
 • 1 balíček - kypriaci prášok
Poslať ako nákupný zoznamNajlepšie punčové rezy ako torta, recept na punčák

Najlepšie punčové rezy ako torta, recept na punčák

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

Ingrediencie: 4 vajcia, 150 g kryštál. cukru (možno nahradiť hnedým) , 100 ml oleja, 100 ml vody, 210 g polohrubej múky (polovicu som nahradila špaldovou), 1 PP, nálev: 200 ml tekutiny (šťava z citrusov, sirup, voda, trošku rumu), 170g práškový cukor a 2-3 PL sirup.

2. Korpus

Z bielkov si ušľaháme sneh, pridáme postupne cukor (tentokrát som použila hnedý) a vyšľaháme do tuha, kým sa cukor neroztopí. Pridáme postupne žĺtky, potom olej a vodu. Do tejto zmesi jemne vmiešame múku zmiešanú s PP. Múku môžeme preosiať, predídeme hrudkám a cesto bude ešte viac nadýchané.

3. Forma a pečenie

Použila som pohyblivú formu s priemerom 20 cm, takže vystlaná je papierom na pečenie. Pečieme 180°C – cca 40 -45 min. záleží od každej rúry. Po 35 minútach bolo vidieť, že stred sa vo vnútri ešte jemne chveje. Skúška so špajlou to istí. Keď sa na špajlu nič nelepí, cesto by malo byť kompletne prepečené.

4. Delenie korpusu

Ak je koláč upečený, necháme vychladnúť. Ak nám vyrástol stred, môžeme otočiť dole hlavou a nechať vychladnúť v tejto polohe, zvykne sa narovnať. Korpus prerežeme na tri diely. Stredný si necháme hrubší.

5. Plnenie korpusu

Strednú časť si vložíme späť do formy, alebo na papier a polejeme pripraveným sirupom. Môžeme použiť štetec, lyžicu, lejeme pomaly, aby sa sirup postupne dostal cez celý plát. Vrchný a spodný diel potrieme džemom. Nešetríme. V tomto okamihu si dáme malú pauzu a necháme chvíľku cesto odpočinúť a poriadne presiaknuť.

6. Skladanie korpusu

Plát, ktorý sa piekol ako vrchný, potretou stranou položíme na mokrý stredný plát. Takže sa vlastne pozeráme na spodok torty. Celé to otočíme na hlavu. Pomôžeme si tanierom, podložkou, ideálne priamo tým podnosom, na ktorom chceme servírovať. Keď to máme otočené, vidíme nakoľko sa šťava dostala do celého plátu. Ak sa zdá že je niekde málo mokrý, môžeme to doladiť. Sirup s vodou, šťava, množstvo podľa potreby. A položíme posledný (pôvodne spodný) džemovou stranou na mokrý plát. Mierne pritlačíme.

7. Poleva

Pripravíme si polevu. Práškový cukor si vymiešame so sirupom. Ak sa zdá hustý, pomôže pár kvapiek citrónu, prípadne sirup, či voda. Pozor príliš riedka poleva vsiakne a stratí sa, príliš hustá, sa nebude dať rozotrieť.

8. Skúška polevy

Skúsime kúsok natrieť. Môžeme natrieť tenkú vrstvu, počkáme chvíľu či je ok, či vsiaka a podľa toho doladíme hustotu.

9. Potretie polevou

Natrieme na celú tortu.

Dobrú chuť. Máme pre vás aj recept na domáci makovník webu Ženy v meste. A určite skúste aj recept na výborné medové rezy plnka.

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty