Nákupný zoznam

Výborný zázvorovo pomarančový likér, top RECEPT

15.02.2021 | Autor: Nela

Výborný zázvorovo pomarančový likér. Top recept na skvelý domáci likér so značkou Dobrá kuchyňa.

Najlepší zázvorový likér s pomarančom a medom, recept ako ho pripraviť

Fantastický zázvorovo pomarančový likér s medom. Vyskúšajte top recept so značkou Dobrá kuchyňa. Domáci likér, ktorý vás zahreje, poteší aj chuťové poháriky. 

Zázvor je zdravý zázrak proti chrípke a prechladnutiu. Zázvor zahreje zvnútra, zmierňuje a vstrebáva opuchy, posilňuje pamäť, podporuje trávenie, mierne uľavuje žalúdku.

Med - tekuté zlato, elixír života, hojivý zázrak. Med pôsobí protizápalovo a antibakteriálne, posilňuje imunitný systém, pomáha liečiť vírusové ochorenia, podporuje trávenie, zbavuje telo jedov, zlepšuje kvalitu spánku, zmierňuje migrény, pomáha pri problémoch so srdcom.

Pomaranče sú veľmi šťavnaté, obsahujú takmer 90% vody. Obsahujú veľmi dôležitý vitamín C, ale aj vitamíny A, E, B1, B2. Z minerálnych látok majú zastúpenie vápnik, draslík, fosfor, horčík, mangán. Jeden veľký pomaranč dokáže pokryť dennú dávku vitamínu C.

Pripravte si s nami domáci zázvorovo pomarančový likér s medom. Preventívne si doprajte proti chrípke a nachladnutiu jeden pohárik denne.

Vyskúšajte aj recept na liečivú krémovú hokkaido polievku so zázvorom

Fantastický zázvorovo pomarančový likér s medom, ktorý si zamilujete

  • Čas prípravy: 15 minút
  • Množstvo: cca 0,7 l 

Dnes sme si pre vás pripravili top recept na úžasný zázvorový likér s pomarančom a medom. Vyskúšajte. Na zdravie!

Príprava nášho domáceho zázvorového likéru je úplne jednoduchá. V sklenenej nádobe zalejeme vodkou čerstvý nastrúhaný zázvor, odšťavený a nakrájaný pomaranč, ale aj med. Nádobu uzavrieme. Necháme v chlade lúhovať aspoň 3 dni. Scedíme. A domáci zázvorový likér s pomarančom a medom je hotový.

Pripravili sme pre vás aj recept na najlepší zázvorový likér s citrónom a medom. Skúste aj náš recept na vaječný likér.

Domáci zázvorový likér, ktorý je výborný proti nachladnutiu a chrípke

(Na cca 0,7 l)


Ingrediencie

  • 10 polievková lyžica - med
  • 3 ks - väčší pomaranč
  • 0,7 l - vodka
  • 200 g - čerstvo nastrúhaný zázvor
Poslať ako nákupný zoznamVýborný zázvorovo pomarančový likér, top RECEPTAutor - Nela

Fantastický zázvorový likér s pomarančami a medom - postup receptu

Ingrediencie: 0,7 l vodky (najlepšie bez metylalkoholu), 200 g čerstvo nastrúhaného zázvoru, 10 polievkových lyžíc medu (najlepšie z blízkeho okolia, od domáceho včelára), 2 ošúpané a nakrájané pomaranče, 1 odšťavený pomaranč

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

  1. Pripravíme si vodku, zázvor, pomaranče, med a väčšiu sklenenú nádobu, napr. 4 l sklo, džbán. Pomaranče umyjeme, z dvoch kusov odstránime kôru a nakrájame na plátky. Jeden pomaranč si odšťavíme.
  2. Zázvor očistíme, najlepšie malou lyžičkou škrabaním. Potom ho nastrúhame najemno. Do sklenenej nádoby pridáme zázvor, med, nakrájané pomaranče a pomarančovú šťavu. Všetko zalejeme vodkou.
  3. Zázvorovo pomarančový likér dobre premiešame a necháme v chlade lúhovať 3 dni. Tak domáci likér scedíme a môžeme vychutnávať. Samozrejme preventívne, jeden pohárik denne. Skladujeme v chladničke.

Tip Dobrej kuchyne: Domáci zázvorový likér si môžeme pripraviť aj vo verzii s citrónom. Vyskúšajte. Chutí tiež výborne. 

Na zdravie priatelia.

Inšpirujte sa najlepší domáci Aperol s ovocím, top recept portálu Zenyvmeste.sk

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty