AMC
Nákupný zoznam

Najlepšie biele varené víno, tradičný RECEPT

04.01.2021 | Autor: Nela

Najlepšie biele varené víno. Tradičný recept ako pripraviť biele varené víno so značkou Dobrá kuchyňa. Na zdravie!

Návod na varené víno biele, ako si pripraviť skvelé varené víno

Najlepšie biele varené víno so značkou Dobrá kuchyňa, varené vínko podľa tradičného receptu. Fantastická chuť, úspech zaručený. Pripravte si ho na Vianoce, Silvestra či v iné chladné dni. Nielen príjemne zahreje, prevonia aj celý váš domov.

Čo tak si pripraviť varené biele víno voňavé po škorici, badiáne, klinčekoch a škorici? Nech sa páči, recept originál so značkou Dobrá kuchyňa. Na zdravie!

Recept na domáci punč najlepší vianočný punč, originálny a voňavý

Varené víno - overený recept 

  • Čas prípravy: 10 minút
  • Počet porcií: 4 osoby (podľa chuti)

Varené biele víno sa práve v tomto období teší veľkej obľube. Dnes vám Dobrá kuchyňa prináša jednoduchý recept na najlepšie biele varené víno, ktoré chutí úžasne. 

Obľúbená sladkosť bez pečenia recept  na najlepšie čokoládové šuhajdy s karamelovou náplňou. Alebo recept na varené červené víno. Skúste aj babičkin recept na kašeľ. Vyskúšajte aj náš recept na Turbo punč. Vyskúšajte aj ďalšie recepty na horúce vianočné nápoje.

Recept na biele varené víno, ktoré vás zahreje

(Pre 4 osoby)


Ingrediencie

  • 1 ks - vanilínový cukor
  • 6 ks - klinčeky
  • 3 ks - celá škorica
  • 2 ks - badián
  • 1 podľa chuti - trstinový, kryštálový cukor alebo med
  • 1 liter - biele víno
Poslať ako nákupný zoznamNajlepšie biele varené víno, tradičný RECEPTAutor - Nela

Ako pripraviť biele varené víno - postup receptu

Ingrediencie: 1 l bieleho suchého vína (obľúbeného vína) na dochutenie: 3 ks celá škorica, 6 ks klinčeky, 2 ks badián na dosladenie: 1 ks vanilínový cukor, kryštálový (trstinový) cukor alebo med - podľa chuti

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

  1. Do hrnca pridáme biele víno podľa vlastného výberu. Na dochutenie pridáme celú škoricu, klinčeky, badián. Na miernom stupni privedieme do varu. Odstavíme. Biele víno dosladíme podľa chuti.
  2. Vanilínový cukor varené biele víno nádherne prevonia. Trstinový (kryštálový) cukor pridáme podľa potreby, záleží, aký druh bieleho vína sme si zvolili. Na dosladenie môžeme pridať med, je zdravší.

Tip Dobrej kuchyne: Takto pripravené varené biele víno ihneď podávame. Najlepšie v pekných tradičných pohároch s uškom.

Na zdravie priatelia! Vyskúšajte aj originálny vianočný punč s vínom, rumom a ovocím, top recept portálu Ženy v meste. Tu je aj rodinný recept na Tatranský punč. Vyskúšajte aj náš vianočný nealko punč.

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty