Nákupný zoznam

Šťavnatý zemiakový šalát so zeleným hráškom, skvelý RECEPT

15.04.2021 | Autor: -

 • 5.0/5

Skvelý recept na šťavnatý zemiakový šalát so zeleným hráškom. Vyskúšajte novinku z dielne webu Dobrá kuchyňa.

Vynikajúci zemiakový šalát s hráškom, ktorý si obľúbite

Výborný zemiakový šalát so zeleným hráškom - lahodný, šťavnatý, ľahký. Ďalší skvelý recept na chutný šalát so značkou Dobrá kuchyňa.

Zemiakový šalát nesmie chýbať na žiadnom sviatočnom stole. Vyskúšajte našu novinku, jednoduchú variáciu klasického zemiakového šalátu. Šalát je nielen chutný, má aj menej kalórií. 

Dobrá kuchyňa vám ponúka jednoduchý recept na zemiakový šalát so zeleným hráškom. Nech sa páči. Pripravte si s nami šťavnatý zemiakový šalát, ktorého prípravu zvládne aj každý začiatočník. Dobrú šalátovú chuť želáme.

Chutný chlebík bez kysnutia recept na skvelý írsky chlieb webu NajlepšieKoláče.sk

Šťavnatý zemiakový šalát so zeleným hráškom

 • Čas prípravy: 30 minút
 • Čas varenia zemiakov: 20-25 minút (podľa potreby)
 • Počet porcií: 5

Zemiakový šalát je na Slovensku tradičný a veľmi obľúbený. Pripraviť si ho môžete v klasickej verzii s kyslou uhorkou, vajcami a majonézou. Dobrá kuchyňa vám dnes prináša novinku na lahodný zemiakový šalát so zeleným hráškom. Jednoduchý, chutný a zdravší, šalát pre celú rodinu.

Vyskúšajte aj recept na klasický zemiakový šalát s majonézou

Fantastický zemiakový šalát s hráškom - výborný tip na ľahký šalát

(Na 5 porcií)


Ingrediencie

 • 1 podľa chuti - soľ
 • 1 podľa chuti - čierne korenie mleté
 • 1 podľa chuti - šťava z kyslých uhoriek
 • 3-4 polievková lyžica - majonéza
 • 10 ks - zemiak strednej veľkosti
 • 400-450 g - mrazený hrášok
Poslať ako nákupný zoznamŠťavnatý zemiakový šalát so zeleným hráškom, skvelý RECEPTAutor - Nela

Najlepší zemiakový šalát so zeleným hráškom - postup receptu

Ingrediencie: 10 ks zemiak strednej veľkosti, cca 450 g mrazeného zeleného hrášku (podľa chuti a balenia), 3-4 polievkové lyžice majonézy (aj viac, podľa chuti), šťava z kyslých uhoriek - podľa chuti na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie - podľa chuti

Tip pre vás

[Stále krájate cibuľu ručne? Ušetrite čas a použite krájač na cibuľu. Teraz v 50-percentnej ZĽAVE kúpite tu:]

 1. Zemiaky uvaríme v šupke. Trvá to približne 20 minút od zovretia, podľa veľkosti a kvality zemiakov. Necháme ich vychladnúť. Potom zemiaky ošúpeme, pretlačíme cez koliesko na zemiaky. 
 2. Zelený hrášok (mrazený je omnoho chutnejší, má aj oveľa krajšiu farbu) vložíme do vriacej vody a povaríme približne 6-8 minút. Potom ho prepláchneme studenou vodu a scedíme.
 3. Uvarené zemiaky môžeme nakrájať aj na tenké menšie plátky. Pripravené zemiaky vložíme do väčšieho hrnca, pridáme majonézu a šťavu z kyslých uhoriek podľa hustoty, potreby a chuti. 
 4. Zemiaky, zelený hrášok spolu s majonézou a šťavou z kyslých uhoriek opatrne premiešame. Zemiakový šalát so zeleným hráškom dochutíme soľou, mletým čiernym korením podľa obľuby.
 5. Zemiakový šalát uložíme do chladu aspoň na 1 hodinu (aj viac), aby prešli chute. Dobre vychladený zemiakový šalát je lahodný a osviežujúci. Šalát môžeme ešte dochutiť, ak je to potrebné.
 6. Šťavnatý zemiakový šalát so zeleným hráškom výborne ladí s rezňom, údenou či dusenou šunkou. Je úžasný aj sám bez všetkého, s krajcom chleba alebo s čerstvým pečivom. Vyskúšajte.

Tip Dobrej kuchyne: Ak chceme, aby sa nám zemiaky po uvarení jednoducho lúpali, každý surový zemiak narežeme v strede dookola. Po uvarení len stiahneme šupku z oboch strán. Hotovo.

Dobrú šalátovú chuť. 

Vyskúšajte aj výborný zemiakový šalát bez majonézy, obľúbený recept portálu Ženy v meste

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Najnovšie jedlá a koláče