AMC
Nákupný zoznam

Najlepší vajíčkový šalát so zeleným hráškom, rýchly RECEPT

14.03.2021 | Autor: Nela

Najlepší vajíčkový šalát so zeleným hráškom. Rýchly recept na skvelý šalát so značkou Dobrá kuchyňa.

Fantastický vajíčkový šalát so zeleným hráškom

Najlepší vajíčkový šalát so zeleným hráškom. Nech sa páči. Rýchly recept na skvelý šalát z vajec a zeleného hrášku so značkou Dobrá kuchyňa. Pochutí si celá rodina, to vám garantujeme.

Viete ako správne uvariť vajcia natvrdo? Od bodu varu ich povaríme 10 minút, potom vložíme do studeného kúpeľa. Ak do vody, v ktorej sa budú variť pridáme pol lyžičky sódy bikarbóny, uvarené vajcia sa budú ľahšie šúpať.

Vyskúšajte aj jednoduchý cviklový šalát, lahodný a chutný

Vajíčkový šalát - recept ako pripraviť šalát z vajec a zeleného hrášku

 • Čas varenia vajec: 10 minút
 • Čas varenia zeleného hrášku: 5 minút
 • Čas prípravy: 15 minút
 • Počet porcií: 4

Milujete jedlá z vajec? Čo tak si pripraviť domáci vajíčkový šalát so zeleným hráškom? Inšpirujte sa. Fantastický vajíčkový šalát so zeleným hráškom z dielne webu Dobrá kuchyňa.

Náš šalát je ľahší, pretože sme zvolili aj majonézu, ale aj hustý biely jogurt. Ak obľubujete v šalátoch cibuľu, tak ju tiež pridajte. Pripravte si vajíčkový šalát, ako ho máte radi.

Vynikajúci vajíčkový šalát so zeleným hráškom so značkou Dobrá kuchyňa. Vyskúšajte, určite si ho zamilujete. Želáme vám dobrú chuť.

K šalátu sa hodí domáci írsky chlieb bez kysnutia, top recept webu NajlepšieKoláče.sk

Vynikajúci vajíčkový šalát so zeleným hráškom - jednoduchý a chutný

(Na 4 porcie)


Ingrediencie

 • 2 plná lyžica - majonéza
 • 2 plná lyžica - hustý biely jogurt
 • 8-10 ks - vajce uvarené natvrdo
 • 1 plná hrsť - mrazený hrášok
Poslať ako nákupný zoznamNajlepší vajíčkový šalát so zeleným hráškom, rýchly RECEPTAutor - Nela

Najlepší vajíčkový šalát so zeleným hráškom - postup receptu

Ingrediencie: 8 ks vajce uvarené natvrdo (8 väčších alebo 10 menších kusov), 1 plná hrsť zeleného mrazeného hrášku, 2 plné polievkové lyžice majonézy a 2 plné polievkové lyžice hustého bieleho jogurtu - alebo podľa potreby, chuti na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

 1. Uvaríme si vajcia na tvrdo. Varíme ich 10 minút od zovretia. Vajcia necháme vychladnúť, tak ošúpeme. Do misy ich pretlačíme cez sitko na šalát.
 2. Mrazený zelený hrášok povaríme vo vode približne 5 minút od zovretia. Potom zelený hrášok prepláchneme studenou vodou a tak aj scedíme. 
 3. K vajciam pridáme scedený zelený hrášok. Na prípravu môžete zvoliť aj hrášok sterilizovaný, ale mrazený má omnoho krajšiu farbu a chuť.
 4. Ďalej pridáme majonézu a hustý biely jogurt. Množstvo zvolíme podľa potreby, chuti. Ak chceme zdravý fit šalát, pridáme iba biely jogurt.
 5. Vajíčkový šalát so zeleným hráškom dobre premiešame, dochutíme soľou a mletým čiernym korením. Pri deťoch čierne korenie vynecháme.
 6. Náš vajíčkový šalát so zeleným hráškom chutí úžasne. Je lahodný a chutný, vhodný na každú príležitosť. Vyskúšajte, určite si ho obľúbite.

Tip Dobrej kuchyne: Vajíčkový šalát so zeleným hráškom môžeme podávať aj hneď. Keď ho však necháme v chlade odležať aspoň 30 minút, vajíčkový šalát bude omnoho lahodnejší. 

Dobrú vajíčkovú chuť.

Inšpirujte sa klasický vajíčkový šalát s kyslou uhorkou, top recept kuchyne portálu Ženy v meste

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty