AMC
Nákupný zoznam

Skvelá pudingová bábovka, výborný RECEPT

08.09.2020 | Autor: Nela

Skvelá pudingová bábovka, vyskúšaný recept na bezlepkovú bábovku z pudingových práškov, ktorú si pripravíte úplne jednoducho. Vyskúšajte si bábovku pripraviť podľa overeného receptu portálu Dobrá Kuchyňa.

Skvelá pudingová bábovka, výborný recept

Skvelá pudingová bábovka, vyskúšaný recept na bezlepkovú bábovku z pudingových práškov, ktorú si pripravíte úplne jednoducho.  Vyskúšajte  si bábovku pripraviť podľa overeného receptu portálu Dobrá Kuchyňa.

Bábovku z pudingových práškov ste už vyskúšali? Ešte nie? Potom je ten správny čas. Naša bábovka je jemnučká ako pierko, veľmi chutná a dokonca vhodná aj pri bezlepkovej diéte. Príprava vám nezaberie veľa času a pohostíte aj väčšiu návštevu.

Vyskúšajte naše recepty na výborné koláče - kliknite

Skvelá pudingová bábovka, výborný recept

 • Čas prípravy: 15 minút
 • Čas pečenia: 45-50 minút
 • Počet kusov: 16

Nejaký výborný koláčik na nedeľu? Tak potom podľa receptu kuchyne portálu Dobrá kuchyňa. Chutná a šťavnatá bábovka nikdy nesklame. Je skvelá na oslavy, výlety, alebo len tak, ku kávičke. A tu je naša tvarohová bábovka.

Skvelý pudingový jablkový koláč, rýchly recept - kliknite

Čo tak recept na najlepšie honzovy buchty s lekvárom?

Pudingová hrnčeková bábovka

(hrnček 200 ml)Ingrediencie

 • 1 ks - vanilínový cukor
 • 1 ks - prášok do pečiva
 • 1 hrnček - roztopené maslo
 • 1 hrnček - práškový cukor
 • 4 ks - pudingový prášok
 • 1 ks - strúhaný kokos
 • 1 ks - hrubá múka
Poslať ako nákupný zoznamSkvelá pudingová bábovka, výborný RECEPTAutor - Nela

Skvelá pudingová bábovka - postup receptu

Ingrediencie hrnček 200 ml: 5 ks vajec, štipka soli, 1 hrnček práškového cukru, 1 ks vanilínový cukor, 1 hrnček oleja (roztopeného masla), 1 ks prášok do pečiva, 4 ks pudingový prášok 40 g (napr. čokoládový, jahodový, kokosový, vanilkový), na vymastenie formy: maslo, strúhaný kokos (bezlepková diéta) alebo hrubá múka.

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

 1. Formu na bábovku dôkladne vytrieme maslom a vysypeme kokosom alebo hrubou múkou. Žĺtky si oddelíme od bielkov. Následne bielky vyšľaháme so štipkou soli dotuha.
 2. V druhej miske šľaháme žĺtky s cukrami do peny. Ďalej zašľaháme olej, potom prášok do pečiva. Nakoniec opatrne zapracujeme sneh z bielkov.
 3. Nadýchané cesto si rozdelíme do štyroch misiek. Múku v tomto recepte nepoužívame. Vďaka pudingovým práškom bude táto bábovka vhodná aj pri bezlepkovej diéte.
 4. Potrebujeme štyri pudingové prášky rôznej chuti a farby. Bábovka tak bude aj pekne vyzerať. Do každej misky s cestom opatrne zapracujeme suchý puding.
 5. Rúru si predhrejeme na 180 oC . Do vymastenej a vysypanej formy pomaly vrstvíme farebné cestá. Bábovku vložíme do vyhriatej rúry a pečieme 35 minút. Rúru neotvárame, aby bábovka nepľasla.
 6. Po tomto čase teplotu znížime na 160 oC a pečieme podľa potreby približne 15 minút. Upečenú ju necháme poriadne vychladiť.

Tip na záver: Bábovku nakrájajte na kúsky, pridajte kopček zmrzliny alebo šľahačky, poukladajte čerstvé ovocie podľa chuti. Vylepšite ešte medovkou. Úžasná sladkosť očarí nejeden maškrtný jazýček. Tu je zase orechová bábovka. Skúste ale aj tento dvojfarebný koláč s pudingom.

Pôvodný recept na pudingovú bábovku nájdete na webe zenyvmeste.sk A tu je aj banánová bábovka.

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty