AMC
Nákupný zoznam

Skvelá fazuľová polievka na kyslo, overený recept

21.07.2021 | Autor: Slávka

Fazuľová polievka na kyslo je skvelá nielen do letných dní. V lete je fantastická, ale skvele poteší aj v zime. Pripravte si skvelú polievku podľa receptu portálu DobráKuchyňa.sk.

Vynikajúca, osviežujúca fazuľová polievka na kyslo zo sterilizovanej fazule, ktorá sa krásne hodí do teplých letných dní vďaka tomu, že sa podáva vychladená a s octom. Ale vôbec nie je zlá ani v iných ročných obdobiach.

Fazuľová polievka na kyslo, overený recept

Fazuľová mlieková polievka je ideálna na teplé mesiace vďaka tomu, že skvele chutí s octom a vychladnutá. Na stole tak budete mať pravá letné osvieženie.

V zime však poteší rovnako . Zvykne sa robiť z vopred namočenej suchej fazule, ale tým sa vôbec nemusíte zapodievať. Ešte lepšiu chuť docielite, ak zvolíte fazule z konzervy.

Tým, že sa pridáva aj šťava z nich, je polievka lepšia, krémovejšia. Navyše, ušetríte aj čas, keď si týmto spôsobom pripravíte fazuľovú polievku na kyslo. Všetko totiž trvá tak maximálne 15-20 minút.

Niekto dáva do tejto polievky aj cukor, ale to vôbec netreba. Stačí až do vychladnutej trochu octu a výborná fazuľová polievka na kyslo je hotová. Dobrú chuť s Dobrou kuchyňou.

Vyskúšajte aj recept na skvelú fazuľovú polievka na kyslo za 30 minút webu Ženyvmeste.sk. Tu je aj recept na fazuľovú polievku s údeným mäsom a klobásou.

Ingrediencie na fazuľovú polievku na kyslo

(na 4 porcie)


Ingrediencie

  • 8 dl - mlieko
  • 50 g - hladká múka
  • 3 ks - nové korenie
  • 2 ks - bobkový list
  • 1 podľa chuti - ocot
Poslať ako nákupný zoznamSkvelá fazuľová polievka na kyslo, overený recept

Skvelá fazuľová polievka na kyslo, postup receptu

Ingrediencie na 4 porcie: konzerva sterilizovanej fazule, 8 deci mlieka, 50 g hladkej múky, masť, alebo olej. Na dochutenie: soľ, 2 bobkové listy, 3 guličky nového korenia.

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

1. Zápražka

Na oleji smažíme múku, dáme pozor, aby neprihorela.

2. Mlieko

Zápražku riedime mliekom.

3. Kašička

Postupne pridáme všetko mlieko a dôkladne miešame, aby sa nám nevytvorili hrudky.

4. Fazule

Pridáme fazule z konzervy aj so šťavou.

5. Dochutenie

Ešte korenie, bobkový list a soľ, povaríme asi 10 minút. Polievku necháme vychladnúť. Ocot až do vychladnutej, inak sa zrazí. A tu je klasická tekvicová polievka. Alebo skúste bielu fazuľovú polievku.

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty