Nákupný zoznam

Tradičná domáca kapustnica s hubami, RECEPT. Zdravá polievka z kyslej kapusty

29.07.2020 | Autor: Nela

Tradičná domáca kapustnica s hubami, RECEPT. Zdravá polievka z kyslej kapusty z ponuky webu DobráKuchyňa.sk. Vyskúšajte s nami pravú slovenskú kapustnicu.

Tradičná domáca kapustnica s hubami, RECEPT

Chcete si posilniť imunitu? Uvarte si polievku z kyslej (kvasenej) kapusty, tradičnú domácu kapustnicu s hubami.

Zdravá polievka z kyslej kapusty, tradičná kapustnica s hubami z dielne Dobrej kuchyne. Ponúkame recept na imunitu, ktorý sa oplatí vyskúšať.

Zaželajme si teda dobrú a zdravú chuť. Kyslá kapusta, kvasená kráľovná zdravia a krásy, poklad slovenského národa. Obsahuje nielen vitamín C, E, A,

K, vitamíny skupiny B, ale aj mnoho živín. Prečisťuje, lieči, skrášľuje, zvyšuje odolnosť proti vírusom a infekciám. Preto toľká pozornosť. Najlepšia polievka z kyslej kapusty, kapustnica s hubami.

Kapustnica s hubami

 • Čas prípravy: 30 minút
 • Počet porcií: 5

Vybrali sme pre vás aj recept na liečivú krémovú hokkaido polievku - vyskúšajte

Táto polievka sa zvykne tradične varievať aj na Štedrý večer. Aj keď je polievka pôstna, bez masla, mäsa a klobásy, je plná živín a vitamínov.

Túto kapustnicu si môžete však uvariť kedykoľvek, počas celého roka. Posilnite si nielen imunitu, nedáte vírusom žiadnu šancu, najete sa aj do krásy.

Vybrali sme pre vás aj recept na najlepšiu šošovicovú polievku od babičky. Tu je zase Vianočná kapustnica s udeným mäsom a klobásou.

Polievka z kyslej kapusty s hubami

(Na 5 porcií)


Ingrediencie

 • 4 ks - cesnak
 • 1 ks - stredná cibuľa
 • 3 polievkové lyžice - olivový olej
 • 1 ks - kurkuma
 • 2 polievkové lyžice - mletá červená paprika
 • 4 hrste - kvasená kapusta
 • 2 hrste - sušené huby
Poslať ako nákupný zoznamTradičná domáca kapustnica s hubami, RECEPT. Zdravá polievka z kyslej kapustyAutor - Nela

Najlepšia kapustnica s hubami - postup receptu

Ingrediencie: 4 plné hrste kvasenej (kyslej) kapusty, 2 plné hrste sušených húb, 4 strúčiky cesnaku (podľa chuti), na zápražku bez múky: 3 polievkové lyžice (olivového) oleja, 1 ks cibuľa strednej veľkosti, 2 polievkové lyžice mletej červenej papriky, Na dochutenie polievky: soľ, mleté čierne korenie, celá rasca, trochu kurkumy (aj keď je netradičná, je vynikajúca na kĺby)

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

 1. Najprv si pripravíme sušené huby, ktoré namáčame do studenej vody približne na 15 minút, aby zmäkli. Cibuľu očistíme a nakrájame nadrobno, cesnak si ošúpeme.
 2. Do hrnca pridáme kyslú kapustu, zalejeme vodou, môžeme pridať aj šťavu z kyslej kapusty. Potrebujeme 1,5 l tekutiny. Ak je kapusta príliš kyslá, tak ju premyjeme.
 3. Pridáme vytlačené huby, koreniny, rozpolený cesnak. Polievku dáme variť. Na (olivovom) oleji orestujeme do sklovita nakrájanú cibuľu, zasypeme červenou paprikou
 4. Po 20 minútach varenia polievky pridáme zápražku bez múky. Kapustnicu bez lepku môžeme ešte dochutiť a zriediť vodou, keď je príliš hustá. Prevaríme a podávame.

Tip Dobrej kuchyne: Ak vám huby nechutia, pokojne ich vynechajte. Naša polievka z kyslej kapusty, zdravá kapustnica, chutí aj bez všetkého úžasne. Najlepšia je na druhý deň, keď prejdú všetky chute. Dobrú kapustovú chuť. A tu je kapustnica s pretlakom. A tu je silvestrovská kapustnica.

Vyskúšajte aj recept na výbornú sviatočnú kapustnicu. Skúste s nami nájsť tajomstvo dokonalej kapustnice. A tu je jednoduchá vianočná kapustnica, alebo aj kapustnica so smotanou. Tu je zase Oravská kapustnica. A tu je aj naša domáca kapustnica s mäsom. Skúste aj naše nápady ako zahustiť kapustnicu.

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty