Nákupný zoznam

Super rýchla smotanovo syrová omáčka, univerzálny RECEPT

05.09.2020 | Autor: Nela

Super rýchla smotanovo syrová omáčka zo smotanovej nátierky. Univerzálny recept na skvelú omáčku so značkou Dobrá kuchyňa.

Vynikajúca lahodná smotanovo syrová omáčka, jednoduchý recept

Super rýchla smotanovo syrová omáčka, ktorú si rozhodne obľúbite. Univerzálny recept na lahodnú omáčku so značkou Dobrá kuchyňa. Nech sa páči, vyskúšajte. Dobrú omáčkovú chuť vám želáme.

Nemáte doma smotanu a chcete si pripraviť smotanovo syrovú omáčku? Smotanová nátierka (žervé, Lučina) je na prípravu smotanovej omáčky ako stvorená. Má výborné zloženie, môžete si ju natrieť na chlieb, pripraviť chutnú nátierku, môžete si z nej aj vykúzliť dokonalú smotanú omáčku. Stačí ju povariť spolu s mliekom, pridať obľúbený syr a dochutiť podľa vlastnej chuti. 

Smotanové omáčky milujú deti, ale aj dospelí. Univerzálna smotanovo syrová omáčka je rýchla na prípravu, ak nechcete stráviť v kuchyni veľa času. Prípadne skúste recept na holandskú omáčku.

Pripravili sme pre vás recept na najlepšiu kôprovú omáčku, super rýchly recept

Fantastická smotanovo syrová omáčka - super rýchla a lahodná

  • Čas prípravy: 10 minút
  • Počet porcií: 2-3

Tip na skvelý obed či večeru? No predsa najlepšia smotanovo syrová omáčka k cestovinám, zemiakom, mäsu. Super rýchla lahodná omáčka z dilene webu Dobrá kuchyňa. Inšpirujte sa.

Recept na hubovú omáčku dokonalá lahodná hubová omáčka. Tu je zase recept na smotanový dip.

Najlepšia univerzálna smotanovo syrová omáčka s bylinkami, ktorú si obľúbite

(pre 2-3 osoby)


Ingrediencie

  • 200 g - smotanová nátierka
  • 3 dl - mllieko
  • 1 podľa chuti - čerstvé bylinky - petržlenová vňať, bazalka, pažítka
Poslať ako nákupný zoznamSuper rýchla smotanovo syrová omáčka, univerzálny RECEPTAutor - Nela

Lahodná univerzálna smotanovo  syrová omáčka - postup receptu

Ingrediencie: 200 g smotanová nátierka (žervé, Lučina), cca 3 dl mlieka (podľa potreby), plná hrsť nastrúhaného syra (eidam, gouda, parmezán) na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie - podľa chuti, čerstvé bylinky - petržlenová vňať, bazalka, pažítka, podľa obľuby (môžeme aj vynechať)

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

  1. Smotanovú nátierku dáme do menšieho hrnca, prilejeme 2 dl mlieka a na miernom stupni necháme spojiť. Potom postupne pridáme ďalšie mlieko podľa potreby, hustoty.
  2. Do omáčky pridáme aj obľúbený syr, ktorý nastrúhame najemno. Prevaríme. Omáčku môžeme ešte zriediť mliekom, ak je hustejšia, dochutíme soľou a čiernym korením.
  3. Do hotovej omáčky môžeme ešte nakrájať aj čerstvé bylinky (petržlennovú vňať, bazalku, pažítku). Dodá lahodnej omáčke nielen na chuti, doplníme si aj dôležitý vitamín C.

Tip Dobrej kuchyne: Univerzálnu smotanovú omáčku si môžeme dochutiť aj roztlačeným cesnakom, získa zaujímavú chuť, práve v jesennom období je cesnak skvelým bojovníkom proti infekciám a vírusom.

Dobrú omáčkovú chuť.

Vyskúšajte aj výborná cviklová omáčka so smotanou, recept originál webu Ženy v meste

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty