Nákupný zoznam

Cuketa, top recepty z cukety

Cuketa a recepty ako z nej pripraviť chutné jedlo patria počas leta medzi najvyhľadávanejšie kategórie. Táto u nás stále obľúbenejšia letná zelenina si v našich kuchyniach nachádza svoje stále pevnejšie miesto.

Cuketa a recepty

Dôvodov je mnoho. Cuketa je dostupná, nenáročná, chutná, málo kalorická a rýchla na prípravu.

Cuketa sa u nás dá bežne pestovať a môže pripomínať uhorku, ale je oveľa väčšia. Patrí medzi najzdravšie druhy domácej zeleniny.

Na našich stoloch by sa mohla objavovať ešte častejšie, je plná živín, vitamínov a minerálov.  Jesť by sme ju mali neošúpanú, pretože práve v šupke sa nachádza najviac zdarvých látok.

V tejto rubrike máme pre vás napríklad recept na skvelú cuketovú polievku, aj fit recept na prípravu strúhanej cukety na panvici, rovnako aj recept na fajnový cuketový prívarok, alebo aj recept na skvelé cuketové placky.

Konzumácia cukety sa odporúča aj pri rôznych diétach. Najmä preto, že má malú kalorickú hodnotu. Vyskúšajte ju, budete prekvapení čo táto zelenina dokáže.

Veľkou výhodou tejto obľúbenej zeleniny je aj jej rýchle a jednoduché pestovanie. Bez problémov ju dopestujete aj na balkóne.

Prvú úrodu môžete doma pozbierať približne po dvoch mesiacoch od vysadenia. Plody cukety zberáme priebežne, nenechávame ich prerastať. Mladé cukety chutia najlepšie. Tu je napríklad recept na cuketový guláš.

Vyskúšajte cuketu a naše recepty ako si ju doma pripraviť, určite neoľutujete. Ale ak ste nenašli ten správny recept práve pre vás, skúste rubriku receptov z cukety na webe zenyvmeste.sk.

Vaša DobráKuchyňa.sk

Skúste aj ďalšie receptové inšpirácie:

Všetky recepty portálu DobráKuchyňa.sk - kliknite