AMC
Nákupný zoznam

Najlepšie domáce guľky rafaelo, originál RECEPT na poslednú chvíľu

29.07.2020 | Autor: Nela

Najlepšie domáce guľky rafaelo, originál recept na poslednú chvíľu. Nepečiete alebo skrátka nestíhate? Veľkonočné a vianočné sviatky sú aj pre vás.

Rafaelo guľky, recept originál

Najlepšie domáce guľky rafaelo, originál recept na poslednú chvíľu. Nepečiete alebo skrátka nestíhate? Veľkonočné a vianočné sviatky sú aj pre vás.

Dobrá Kuchyňa vám ponúka overený recept na poslednú chvíľu na fantastické guľky rafaelo. Potrebujete iba Salko, strúhaný kokos a mandle.

Táto sladká dobrota je aj bez lepku, pochutí si preto celá rodina. Nepečené sladkosti sú veľmi obľúbené, pretože nepotrebujete veľa času na ich prípravu.

Vybrali sme pre vás aj recept na najlepší kakaový závin, tradičný recept starej mamy

  • Čas prípravy: 15 minút
  • Počet kusov: 35 (podľa veľkosti)

Famózne guľky rafaello podľa tohoto receptu sú dokonalé, nie príliš sladké. Jednoducho skvelé na zakusnutie.

Recept na poslednú chvíľu webu Dobrá kuchyňa rozhodne vyskúšajte. Sladké maškrtenie želáme. Skúste aj koka sušienky.

Vyskúšajte aj recept na pravé moravské koláče. Alebo recept na tradičnú bublaninu., či mliečnu ryžu na raňajky, alebo zdravé domáce müsli tyčinky. Skúste aj náš krém do košíčkov.

Fantastické rafaelo guľky

(Na 35 kusov)


Ingrediencie

  • 180 (ak máte chu? aj viac) g - strúhaný kokos
  • 1 ks - Salko
  • 35 ks - lúpaná alebo nelúpaná mandľa
Poslať ako nákupný zoznamNajlepšie domáce guľky rafaelo, originál RECEPT na poslednú chvíľuAutor - Nela

Guľky rafaelo originál - postup receptu

Ingrediencie: 1 ks Salko (397 g), cca 180 g strúhaného kokosu (podľa potreby), na náplň: 35 ks lúpaná alebo nelúpaná mandľa, na obaľovanie: zopár lyžíc strúhaného kokosu

Tip pre vás

[Elegantné automatické otvárače na víno - otvoria až 70 fliaš na jedno nabitie. V krásnom darčekovom balení - kliknite tu:]

  1. Na prípravu guliek rafaello budeme potrebovať iba Salko, ktoré nevaríme. Salko vylejeme do misky. Pripravíme si strúhaný kokos a mandle, môžeme aj lúpané, aj nelúpané.
  2. K Salku postupne primiešavame strúhaný kokos. Kokosu pridáme toľko, koľko Salko pohltí. Mala by nám vzniknúť lepkavá vláčna hmota, s ktorou sa veľmi dobre pracuje.
  3. Z kokosovej hmoty odoberáme malé kúsky, do vnútra vložíme mandľu (lúpanú alebo nelúpanú) , postláčame a tvarujeme guľky, ktoré obalíme v strúhanom kokose.

Tip Dobrej kuchyne: Množstvo guliek záleží, akú veľkosť guliek rafaelo zvolíme. Ak mandle nemusíme, môžeme dať do vnútra ako prekvapenie lentilku, malú lyžičku nutelly. Dobrú sladkú chuť. Tu je aj recept na orechové medvedie labky. A tu sú skvelé vianočné Išelské tortičky.

Vyskúšajte aj nepečené gaštanové guľky. Podobne skvelý je aj klasický Opitý Izidor. Máme pre vás aj recept na nepečený metrový koláč z bebe keksov.. Skúste aj recept na linecké cesto od babičky. Vyskúšajte aj náš recept na vanilkové rožky bez vajec.  Tu je aj rokmi overený recept na vianočnú griláž. Máme pre vás aj rýchle kokosové pusinky.

Prihláste sa na náš newsletter

A dostávajte pravidelne najnovšie recepty e-mailom bez reklamy!

Všetky recepty

Podobné recepty